नेपालका लागी अमेरीकी राजदुत एलिना टप्लिज र शिक्षा, बिज्ञान तथा प्रविधी मन्त्री पोखरेल बिच भेटवार्ता

नेपालका लागी अमेरीकी राजदुत एलिना टप्लिज र शिक्षा, बिज्ञान तथा प्रविधी मन्त्री पोखरेल बिच भेटवार्ता
नेपाल सरकारको प्राथामिकता क्षेत्रमा अमेरिका ले सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता

काठमाण्डौं÷शिक्षा, बिज्ञान तथा प्रविधी मन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले संविधानको प्रावधान अनुरुप संघीय ढाँचामा अधिकारमा आधारित शिक्षाको व्यवस्थापन र विस्तारका लागी वैंदेशिक सहायताको खाँचो रहेको बताउनुभएको छ ।
नेपालका लागी अमेरीकी राजदुत एलिना टप्लिज संग आज(२०७५-०१-१६ ) शिक्षा, बिज्ञान तथा प्रविधी मन्त्रालयमा भएको भेटमा मन्त्री पोखरेलले नेपालको संविधानमा शिक्षालाई मौंलिक अधिकारको रुपमा गरेको व्यवस्थालाई व्यवहारमा रुपान्तरण गर्ने अभियानमा अमेरिका सरकारको सहयोग उल्लेखनीय हुन सक्ने बताउनुभयो ।


मन्त्री पोखरेलसंगको भेटमा राजदुत टप्लिजले नेपाल सरकारको प्राथामिकता क्षेत्रमा अमेरिका ले सहयोग गर्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभयो । राजदुत टप्लिजले दुई देश बिच आपसी सहमती र समन्वयबाट देशको आर्थिक समृद्वीका लागी सहकार्य गर्न तयार रहेको पनि प्रष्ट्र पार्नुभयो ।
अमेरिकन सरकारले नेपालको शिक्षाको क्षेत्रमा गरेको सहयोगको लागी मन्त्री पोखरेलले धन्यवाद ज्ञापन गर्नुभयो । बिद्यालय क्षेत्र सुधार कार्यक्रम, राष्ट्रिय प्रारम्भिक कक्षा पढाई कार्यक्रम, युसआईडी, प्रारम्भिक बाल बिकास कार्यक्रम लगायतका कार्यक्रमहरुले नेपालको शिक्षा क्षेत्रको विकासमा महत्वपुर्ण योगदान पु¥याएको मन्त्री पाखरेलले बताउनुभयो ।

More at : https://sunilkhadkanews.wordpress.com

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *